| mystery00 a întrebat:

La anul o sa fiu in clasa a 9-a pe profil economic, si in orarul de anul trecut scrie cu prescurtari pe site-ul liceului. intrebarea mea este ce inseamna :
OUE, CPS, PU
Si as vrea sa mai stiu la ce o sa dau teza, si din clasa a 11-a ce materii nu o sa mai fac. Multumesc, ofer

Răspuns Câştigător
| Ella210 a răspuns:

Buna!

Si eu trec anul acesta a 9-a. Am intrat tot la economie. Si am inteles ca :

Bacalaureatul il dai din Mate, Romana si la alegere dintre Economie, Geografie, Istorie sau Engleza, iar tezele pana in clasa a 11-a o sa le dai din Romana, Mate si Engleza, iar intr-a 11-a si a 12-a din Romana, Mate si Economie.

Practica o sa o faci in diferite magazine, cafenele, restaurante, etc. si nu este foarte greu.

In legatura cu OUE, CPS, PU, nu ştiu exact ce înseamnă...or fii modulele

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......multumesc/

Toate cele bune!

| mystery00 explică (pentru bursuc001):

Mulțumesc, la fel și ție!

| bursuc001 a răspuns (pentru mystery00):

Cu plăcere happy

Mulţumesc şi euwinking

| Iustina17 a răspuns:

OUE = Organizarea unitatii economice
CPS = Calitatea produselor si a serviciilor
PU = Patrimoniul unitatii

Si dintr-a 11 a nu mai faci chimie, fizica si biologie