| MaStErShOt a întrebat:

Salut,la clasa a9a ma pot transfera la alta clasa (acelasi profil) de acum de la inceputul anului sau trebuie sa astept pana in semestrul 2?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este aceeasi specializare atunci te poti transfera si acum, cu conditia ca sa nu se depaseasca numarul maxim de elevi din clasa unde vrei sa te transferi. Numai bine!

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
O fata pe care o cunosc din liceul meu s-a transferat dintr-o clasa de a 9-a in alta, intr-o singura zi, mergand la director si probabil facand o cerere. Oricum, daca nu se poate acum, se poate aproape sigur din semestrul 2. Daca ai o "atentie"(o suma de bani)cred ca te transfera SIGUR.Bafta! happy

| OhGodWhy a răspuns:

Nu trebuie sa astepti nimic te poti transfera cu circa o luna dupa inceperea semestrului!
Dar depinde unde te transferi poate va trebui sa dai ceva examene de admitere depinde la ce profil sau scoala!
Bafta!

| pretty34 a răspuns:

Din cate stiu din primul semestrul nu prea se poate. Din al 2- lea. daca este acelasi liceu...
Dar cu te deranjeaza clasa curenta? happy

| MaStErShOt explică (pentru pretty34):

Prea multi "smecheri"

| Mihaii24 a răspuns:

Dupa o luna de la inceperea semestrului. Si.mie se pare ca trebuie sa dai o diferenta...cred. Nu stiu sigur. Bafta.