| andrei056 a întrebat:

Salut, la competente de bac trebuie sa fii doar prezent? Influenteaza calificativul luat la competente bacalaureatul?

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu te ajuta la nimic, nici la Facultatea de Litere. Știu asta de la o profesoara, a zis că, competențele sunt o pierdere de timp.

| Bozgi200 a răspuns:

Daca nu treci competențele nu intri in bac din cate stiu

| ReZiSTorr a răspuns:

E important deoarece scrie pe diploma de bac

| andrei056 explică (pentru ReZiSTorr):

Si daca scrie pe diploma de bac, ce?

| Evelinmariaa a răspuns:

Este important sa obții și un calificativ destul de bun, chiar daca acest nu influențează în niciun fel nota de la bacalaureat. Doar prin simplul fapt, că rezultatul acestor calificative va apărea pe diploma. Am dat bacul anul trecut, și la fel ca tine mă gândeam la aceste competențe. Sunt extrem de simple daca te uiți puțin peste ele