| Face0ff a întrebat:

Salut,
La Facultatea de litere pentru limbi moderne cate limbi pot alege?

Răspuns Câştigător
| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Am găsit ceva:;) "Candidaţii pot să aleagă câte o combinaţie de 2 specializări de limbi şi literaturi materne (română, maghiară, germană), moderne (engleză, franceză, italiană, spaniolă, rusă, ucraineană, norvegiană, finlandeză), asiatice (japoneză, chineză, coreană), clasice (latină, greacă veche, ebraică), Literatură universală şi comparată, Limbi moderne aplicate, Etnologie şi folclor. În contextul actual al globalizării, stăpânirea mai multor limbi le conferă absolvenţilor un avantaj major în vederea angajării. :)

Sursa: https://www.ubbcluj.ro/ro/facultati/litere Funda? :D

| Adry05 a răspuns (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

Tu văd că i-ai dat fac din cluj, de unde știi că vrea să dea la cluj?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

2 și poți și opțional o a 3-a pornită de la 0

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Stai să mă informez! big grin