| 1Mihai1 a întrebat:

Salut, la filologie pot sa dau bacul din romana, engleza, istorie si logica?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA, BAC-ul, conform ultimelor adaptari de lege este obligatoriu la romana si la istorie. In rest, la alegere sunt geografia, filozofia(nu logica) sau alte stiinte. La limba engleza se da examen doar daca nu ai Cambridge-ul dat sau Yelts-ul.

| 1Mihai1 explică (pentru anonim_4396):

Nu pot sa dau din logica?:O

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Mihai1):

Da, poti, anul acesta s-a dat la Geografie, Logica si argumentare,
Psihologie, Economie, Sociologie,(optionale)
Filosofie, deci poti, daca nu se schimba formatul, dar nu cred.