| CookieDagger a întrebat:

Salut la toti, sunt noob in VBscript ( Visual Basic Scripting ).
Sunt obisnuit cu functiile din limbajul de programare Pawn.
Si imi place vbs, am inceput sa invat cateceva... Dar nu stiu multe. si as vrea sa stiu si eu de unde pot invata... Exista un wikipedia al vbs-ului?

Asa... acum intrebarea mea. Pentru cei care se pricep...

Cum fac ca sa scriu intr-un fisier. txt?
Stiu cum sa screez unul cu ajutorul vbs, dar nu stiu cum sa scriu ceva in el.

intrebarea a 2 a :

Cum fac daca apesi pe ok sa se intample ceva si daca apesi pe cancel altceva?
in pawn ar fi ceva de genu:

if(pressed ok ) sau ceva de genul. vreau sa stiu in vbs cum pot face asta...

MS! DAU FUNDA!

1 răspuns:
| PotatoMustDie a răspuns:

Cauta tutoriale, sunt o gramada daca stii Engleza.