| Rapidistu47 a întrebat:

Luni trebuie sa ma duc sa completez fisa de inscriere (la liceu).
Doar atat stiu momentan.
Ideea e ca... daca luni completez fisa de inscriere, tot luni se alege liceul si profil in cadrul caruia voi urma clasa a 8-a? Sau se alege doar liceul si profilul, si cand ma duc la acel liceu se verifica daca sunt admis sau respins in functie de cate locuri au mai ramas?
P.S :

Răspuns Câştigător
| Andreea625 a răspuns:

Nu in aceeasi zi se alege liceul

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la repartizarea computerizata mai sunt etape, aceasta se va face abia in 15 iulie si rezultatele se vor afisa in 16 iulie si abia apoi te vei putea inscrie la liceul la care ai fost repartizat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fişa cu opţiunile ( pentru liceu ) se completează în perioada 4–8 iulie 2014 ( în cazul tău, luni )!

"Completarea opţiunilor în fişele de înscriere de către absolvenţii clasei a VIII-a se face în perioada 4 – 8 iulie 2014" - vezi "Calendarul admiterii" la linkul :
http://www.google.ro/......http?/url

Data exactă este stabilită de fiecare şcoală în parte, la fel şi ora la care se ţine şedinţa cu părinţii + elevii!

Repartizarea computerizată se realizează în 15 iulie, se afişează în 16 iulie; iar în perioada 17 iulie-25 iulie 2014 trebuie să mergi să-ţi depui dosarul la liceul unde ai fost repartizat!

Repartizarea computerizată se face în ordinea mediilor şi a preferinţelor scrise în Fişa cu opţiuni!

Vezi "Algoritmul de repartizare în licee 2014" la linkul oficial :
http://admitere.edu.ro/Info/algoritmul_de_repartizare_2014.pdf

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......014_15.pdf

Toate cele bune.

| Blamely a răspuns:

Liceul e ales deja, tu trebuie sa mergi la liceul respectiv sa te inscri.

| Fcrb_Mihai_1996 a răspuns:

Nu in aceeasi zi se alege liceul probabil dupa o saptamana.Si din ce optiuni ai ales tu calculatorul va alege o optiune di cele scrise de tine in functie de media pe care o ai big grin.