| Doarunaltutilizator a întrebat:

Bun,eu sunt in clasa a zecea si as vrea sa ma transfer la alt liceu cu alt profil,tot din acelasi oras.
Trebuie sa fiu cu unul din parinti sau cu un adult pentru a putea completa o fisa de transfer sau pot sa ma duc sa o completez si singur?
As vrea mai multe detalii.
Ce probe de aptitudini ar trebui sa urmez? precizez ca liceul unde as vrea sa ma duc e putin mai slab decat asta unde sunt acum si profilul este electronica, automatizari.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Daca nu esti major ai nevoie de semnatura unui parinte/tutore pentru fisa de transfer.Si da, o sa dai niste diferente la celalalt liceu in functie de profilul pe care il are. Diferentele(probe de aptitudini cum le spui tu) reprezinta doar o formalitate.

| Victoria18 a răspuns:

Buna.
Cererea de transfer se completeaza strict de catre un parinte(mama sau tata)! Tu nu ai nicio legatura, el se ocupa de tot ce tine de transfer(acte, fisa de transfer etc.) Tu o sa trebuiasca sa dai diferentele. Adica niste evaluari ca un test la materiile pe care nu le ai la profilul unde esti si pe care le ai la cel care te transferi.