| βÚβÚ a întrebat:

M-am hotarat ca macar acum sa incep sa citesc ceva, daca in vacanta asta nu am facut`o laughing. Ce carti imi recomandati sa citesc avand in vedere ca sunt in clasa a 8-a?

Răspuns Câştigător
| Krissa_2143 a răspuns:

Ia cartea neagra a secretelor; x e super dar e destul de micuta si volumu 2 e magicianu' oaselor. le ador straight face daca vrei sa citesti ceva pentru scoala citeste baltagu sau despre ce mai vorbesc pe a8a yawn.

5 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Pe aripile vantului + Scarlett, Jane Eyre, Twilight Saga, Harry Potter, Maitreyi, Veronika se hotaraste sa moara.

| FucktheSystem a răspuns:

Depinde ce fel de carti te intereseaza happy
Preferata mea e Slam [depre un sk8er]
si btw sunt tot a 8a big grin

| purpleice a răspuns:

Slam e cu unul care o lasa gravida pe unarolling on the floor, deci daca iti plac genul asta de carti laughing, ce gen de carti vrei pentru scoala sau din literatura universala. poti citi baltagul, noua n l-a dat de citit, mara, la medeleni, morometii, singur pe lume(f frumoasa cartea), mizerabilii si nu stiu mai sunt.literatura universala:zodia indragostitilor, tara duncan, harry potter, jemima si., zodiac girls, poti sa tii un secret?, tatuajul negru.mai sunt dar nu mi le amintesc, sper sa-ti placa.

| MANDY_2679 a răspuns:

Ciresarii - actiunelaughingcele mai faine volumehappysi au si mistersmug

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Ce zici de Singur pe lume. E foarte frumoasalove struck sau padurea spanzuratuilorthinking