| Simion_Sirbu_2000 a întrebat:

Salut.
ma numesc Simion
puteti sa-mi ziceti cu puteti sa va faceti temele la engleza?

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Salut.

De multe ori am observat treaba asta dar nu am intrebat niciodata, sunt cam timida... o sa te intreb pe tine acum:
De ce credeti ca e relevant cum va numiti, cand puneti o intrebare?
Adica, sunt tzshpe mii de intrebari pe aici care incep asa "Buna, ma numesc Cutare, am nevoie de ajutor bla-bla".
Care e treaba?
Cu atat mai mult cand ai si in numele de utilizator particula Cutare laughing

| Alrawan a răspuns:

Ai putea încerca cu dicţionaru, chiar dacă google translate e mai accesibil şi mai rapid, tot dicţionarul e mai bun.

| BadSirChaos a răspuns:

Sincer, eu sunt foarte bun la engleza si am si diploma cambridge cu nota maxima B1 si B2, poti sa te duci la un centru follow me de limbi straine (sau un centru de limbi sraine) daca ai asa ceva in zona si sa inveti engleza dar pentru a iti face temele, pana atunci, foloseste un dictionar sau lasa un comentariu cu tema ta/ da-mi pm cu tema si iti explic eu

| averagestudent a răspuns:

Daca nu stiu un cuvant pe google translate, dictionarul sau ai putea sa mergi la meditatii daca nu te descurci.

| Bunget_Marian_1999 a răspuns:

Unele pe google translate. Depinde de exercitiu

| BadSirChaos a răspuns (pentru Bunget_Marian_1999):

Google translate iti formuleaza propozitii analfabete, e bun doar pentru dictionar de tradus un singur cuvant, nu stie expresii. Am facut un experiment de curiozitate acum o saptamana, 6 din 11 propozitii aveau greseli majore si 7 din 7 expresii erau traduse gresit, sensul fiind cu totul altul si aveau mari probleme gramaticale.