| HarleyQuinn a întrebat:

Media notelor din liceu contează pentru admiterea la facultate? Sau e suficientă numai cea de la bac?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu, mediile din liceu nu mai sunt luate in considerare la facultate.Da, e suficienta cea de la bac, dar unele facultati au si examen de admitere.Bafta! happy

| oOSaritaOo a răspuns:

Este suficienta numai nota de la bac dacă la facultatea la care dorești sa mergi se intra pe dosar. Sunt și facultăți la care se da admitere, aici contează media de la bac în momentul în care tu și mai o persoana sau mai multe luați aceeasi nota. Atunci cel cu nota la bac mai mare va fi primul. De exemplu, dacă 3 persoane au luat 10 la admitere, iar tu ai nota cea mai mare la bac dintre cele 3 persoane, tu vei fii primul/prima pe lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, conteaza numai nota de la bac, depinde de facultate, unele au si examen de admitere.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu,conteaza media de la bac. Sunt unele facultati care au admitere tip dosar si iti va trebui media de la bac.Iar altele sunt cu admitere.