| anonim_4396 a întrebat:

Salut, mi-am luat un telefon de la Orange[Cartela], desigur, mi-a oferit gratis o cartela frog(goala), am incercat sa o activez si imi spune ceva de genul: Incarcarea cartelei a esuat, Va rog incercati mai tarziu.

Help big grin

Răspuns Câştigător
| ServitorÎnRaiRegeÎnIad4 a răspuns:

Nu o sa mearga pentru ca daca ai de exemplu Samsung si vrei sa-ti bagi frog sau cosmote nu merge telefonul nu accepta in unele cazuri merge...de ex la mine eu am 2 telefoane si nu merge nici frog, nici cosmote si nici alea de la click(click sim)numai daca il duci la deblocat asa am facut eu happy sper ca te-am ajutat big grin

2 răspunsuri:
| Fishhh a răspuns:

Poate fi reteaua incarcata, asa ca poti incerca mai tarziu dupa cum zice.De o vreme buna cam clacheaza Orange

| AlexutzuxD a răspuns:

Scuzati. reformulez problema:

Salut, mi-am luat un telefon de la Cosmote[Cartela], desigur, mi-a oferit gratis o cartela frog(goala), am incercat sa o activez si imi spune ceva de genul: Incarcarea cartelei a esuat, Va rog incercati mai tarziu.