| Manevra2000100 a întrebat:

Salut! O intrebare prosteasca dar am o curiozitate de cand eram mic, am observat acea lumina intermitenta in bordul masinii cand aceasta era oprita la ce serveste?(nu stiu daca mai exista la toate )

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil luminile de avarie. Multi folosesc asta cand opresc pe o perioada scurta unde nu trebuie.

| mi25 a răspuns:

Poate fi si un leed care mentine bateria "in priza", cum era la masinile Dacia, care nu aveau sistem de alarma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alarma antiefractie.
Se aprindea intermitent ca sa indice ca este activafa