| anonim_4396 a întrebat:

Pe 22 mai dau examen la romana (examenul de clasa a 6-a) imi puteti da niste modele - link-uri orice mi-ar fi de folos macar sa iau 7 sau peste. P.S.: sunt semestru 2 VA ROG MULTT AJUTATI-ma

2 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

Nu staim ca se da examen pe a 6, din cate stiu eu se da decat la a 8, esti sigur ca nu dai teza? oricum aceste teste nu se prea gasesc, uite un link:
http://www.didactic.ro/......eligioasa- sper sa te ajute

| ArrianaM a răspuns (pentru KrEaThYvE):

Acum s-au introdus examene in clasele a2a,a4a,a6a si evaluarea nationala din a8a