| AsuRo98 a întrebat:

Profesoara mea de romana mi-a dat o tema.
Sa invat tot capitolul 1 din Morometii...
Imi puteti da un site unde e tot capitolul 1..sa fie exact ca in carte...
p.s.Imi puteti da si filmul la capitolul 1... ? ca ma uit si la el da vreau sa o citesc...

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Împrumută cartea de la biblioteca școlii, o citești, în același timp, extragi idei.
Filmul nu prea se identifică cu cartea, mai bine răsfoiește-i paginile, o să-ți fie de folos!

| DNSK a răspuns:

Vrei sa te uiti la film si s-o citesti, dar nu faci nimic si astepti totul pe tava! eu unul am trecut de mult prin liceu si l-am citit. daca eu am putut, cu siguranta poti si tu! treci si citeste cartea ca-ntr-o saptamana n-ai ce face cu ea! (muieti-s posmagii?) mi-as..in el viitor