| ItachiUchiha69 a întrebat:

Salut!
S-a înscris cineva in anul 2023-2024 la cursul de Chelner/Ospătar?
Care se face prin Forțele de munca?
Proiectul se numește : Sprijin pentru tineri NEETs din regiunea SV Oltenia.
Și dacă da, știe cineva când ar trebui sa înceapă?
Că eu unul sincer, aștept de aproape o jumătate de an începerea cursului de Chelner/Ospătar și nici până acum nu a inceput.
Și de fiecare dată când mă duc să întreb când se incepe e același răspunsul " luna viitoare, la începutul lunii, maxim jumătatea lunii".
Are cineva idee cat ar trebui sa înceapă? (Sa înceapă pe bune, nu cum a inceput până acum luna viitoare ori la jumătate ori la început, ori la final de lună),

3 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

De obicei un curs de formare profesionala nu isi poate desfasura activitatea daca nu are un anumit numar de elevi.Din cate am auzit aceste cursuri te ajuta daca vrei sa fii ospatar ca mai inveti niste chestii pe acolo si nu esti un necalificat pe piata muncii.Asa ca daca ai ocazia sa faci cursul sa il faci.
Dar cel mai bine ar trebui sa ii suni sau sa intri in contact cu cei care organizeaza acest curs, ei te pot lamuri mai bine.

| ItachiUchiha69 explică (pentru LordCristobal):

M-am dus și azi sa întreb.
Și am primit același răspuns?

| LordCristobal a răspuns (pentru ItachiUchiha69):

Pai orienteaza-te spre alte cursuri atunci.
Inseamna ca nu au numar de cursanti suficienti.