| Proraressuper a întrebat:

Salut. Scuzati categoria dar am vrut sa imi raspundeti cat mai rapid. (Dau funda)
Ma gandeam sa dau la stiinte sociale (la liceu) si as vrea sa stiu mai multe lucruri despre acest profil.
In al doilea rand as vrea sa stiu ce stiinte socio-umane se fac in fiecare an. (Numele materiei + numarul de ore)
Mersi

Răspuns Câştigător
| CostinAlamariu a răspuns:

Pai e un profil foarte bun daca te intereseaza domeniile umaniste gen sociologie, economie, filozofie, etc. Spre deosebire de filologie nu se pune accent pe limbi straine deci daca nu te intereseaza limbile straine dar vrei ceva pe latura umanista stiinte socio-umane e perfect.

În a 9-a faci logică
În a 10-a psihologie
În a 11-a economie și sociologie
In a 12-a filozofie.
Și dai teză din materiile astea.
Ca numar de ore cred ca faci 3 pe saptamana. Aici nu sunt sigur fiindca n-am fost la socio.

2 răspunsuri:
| Proraressuper explică:

Va rog mult sa raspundeti
Chiar am nevoie de un raspuns serios