| Bendes a întrebat:

Salut semetrul acesta in clasa 6 am media 4 la biologie deoarece profesoara aia are ceva cu mine urasc materia aia si vreau sa stiu daca imi dau corijenta, profesoara mi-a spus ca daca pe sem 2 am media 6-sau peste nu imi dau corijenta si trec. Oare e adevarat ce a zis asta deoarece nu este o materie ca romana sau ca matematica importanta... ce ziceti ca mor!

9 răspunsuri:
| dudutm a răspuns:

Daca ai 6 pe sem2 ai trecut anul.
Dar nu-ti fa griji, totusi esti clasa 6-a, nu cred ca esti atat de prost incat sa ramai corigent in clasa 6.
Bafta!

| Ralucutzzza a răspuns:

E bine ce a zis profesoara... daca pe al doilea semestru ai media 6 nu o sa fi corigent daca nu iti vei da corigenta.

| lucas_6655 a răspuns:

Mah femeia are dreptate dar neaparat trebuie sa iei 6 sau peste 6 la medeie in sem 2happy plz funda

| MadNNNeS a răspuns:

Pai se face media de pe sem 1 cu media de pe sem 2 adica 4 +6(sau ce medie vei avea pe sem 2) :2=5(media anuala)

| ConnY a răspuns:

Daca pe semestrul 1 esti corijent pe semestrul 2 trebuie sa ai media 6 ca sa nu dai corigenta

| guardianangel a răspuns:

Daca scoti pe acest semestru media 7 nu mai trebuie sa dai corigenta. Iti zic sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, iti trebuie media 6 sa scapi de corigenta. Sa-ti zic un pont: am observat ca majoritatea profesorilor dau notele din burta cand vine vorba de corigenta. daca te afli la extreme(intr-un liceu/scoala foarte sau deloc bun), profesorii vor incerca sa scape de aceste corigente deoarece nu dau deloc bine la nivel judetean.
Nici mie nu-mi place biologia, dar am mancat-o pe paine anul trecut(desi nu mai stiu mare lucru). Daca selectezi asa materiile de acum, nu suna a reusita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cei dinaintea mea ţi-au spus corect despre corigenţă. Eu vreau să-ţi spun despre biologie. Înainte de a începe să înveţi la biologie, gândeşte-te aşa:
"De ce învăţ eu la biologie?
*Ca să cunosc mai bine tot ce mă înconjoară, plante, animale, oameni, fenomene ale naturii. Cum să trăiesc într-o lume pe care nu o cunosc?
*Ca să cunosc mai bine corpul meu şi al oricărui om. Cum să apăr sănătatea mea şi a familiei mele dacă nu cunosc organismul omenesc? "
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/! Succes!

| StefaN_8560 a răspuns:

Uite eu iubesc biologia si intamplarea face sa fiu tot in anul 6.Eu nu cred ca este adevarat. Nu este ca matematica si romana dar este foarte multa cultura generala.Sunt sigur ca o sa dai corijenta asa ca pune mana si invatawinking DECI Funda? BAFTA MULTAAAA