| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum se rezolva factorizarea A=U*L cu:
U=matrice superior triunghiulara
L= matrice inferior triunghiulara unitate

?

Stiu ca exista invers, adica L*U de tip Crout, dar mie imi trebuie invers.

4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.
Îmi pare rău, pe acest site sunt absolut interzise rezolvarea temelor, citește regulile înainte de a posta.
Pa, pa!

| goshty a răspuns (pentru Maariiaa):

Buna. Atunci nu crezi ca ar trebui sterse toate postarile de la educatie/cultura generala? Daca ma puteai ajuta cu o idee, ceva era ok, nu am cerut rezolvarea completa nimanui, ci niste indicii care sa ma poata ajuta.

| Maariiaa a răspuns (pentru goshty):

Ți-am spus, îmi pare rău este interzis. Ștergerea postărilor nu depinde de mine ci de administratorii site-ului. Daca ai contestații asupra regulilor crede-mă că nu eu le-am făcut. Sunt sigură că atât de simplu pe cât ai postat pe site puteai să îți suni un coleg/colegă.

| goshty a răspuns (pentru Maariiaa):

Am gasit in final. o sa sterg intrebarea in 10 min. stai linistita ca nu e nici o problema. Noapte buna!