| Lunamon a întrebat:

Salut, stie cineva dacă nu ai fost la liceul de arte și ai fost la un liceu agricol dar ai făcut cursuri de desen și ai talent și ai început sa faci pregătiri pentru facultate ca să intri la grafica pot sa mergi la o facultate de arte?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt minime, fiindca la liceul de arte te invata sa desenezi si sa studiezi arta, pe cand la liceul agricol ai invatat agricultura, chiar daca ai facut si ore de desen liber, cam de anvergura celor de la scoala generala.
Dar poti incerca, ca pana la urma este chestie de noroc daca treci d eproba obligatorie si eliminatorie.

| Ganderoaica a răspuns:

Poți să intri la grafică, doar curaj să ai să-ți arăți talentul!