| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiti un curs de engleza sa il comand? Vreau si eu sa invat engleza foarte mult.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Youtube e gratuit

| RAY a răspuns:

Nici un curs,nici o aplicatie nu te va invata in vechi nici o limba,ce inseamna o limba, o unelta de comunicare, exprimare, ce curs, aplicatie creaza asta nici una, totul e sa te folosesti de ceea ce inveti, sa practici, sa traiesti limba trup si suflet, sa te implici, inveti primele 1000 de cuvinte, primele 100 de verbe, creezi propoziti diverse, asculti desene animate, citesti mici poezi pentru copii cu ajutorul lui google traducere, intri in comunitati, sunt plin de ele, uite discord si scrii canale discord de limba engleza sa vezi cate gasesti

filmele cu subtitrare nu ajuta
filmele fara subtitrare nu ajuta
a citi fara sa intelegi nu ajuta
a asculta fara sa intelegi nu ajuta

ajuta doar cand intelegi acel mesaj, intelegi ideea, cand intelegi creierul tau memoreaza informatia primita

daca vreti cei care invatati englea puteti sa va faceti canal de discord unde sa vb intre voi

| Bizon95 a răspuns:

Aplicatia Duolingo
https://www.duolingo.com/

| Iulian890 a răspuns (pentru Bizon95):

În cam cat timp inveti engleza la nivel convertional?

| Bizon95 a răspuns (pentru Iulian890):

Cateva luni, insa fara profesor BUN si meditatii dese, nu prea ai cum sa inveti mai repede

el se asteapta sa faci zilnic 20minute pe zi... daca, chiar iti trebuie, poti sa faci alea 20minute de 3-4 ori pe zi

| MentulaMagna a răspuns:

Din ce oras esti?