| Ioana9898 a întrebat:

Salut, studenții care au recontractat materii la facultate, cum v-ați descurcat?
Dacă se suprapun cu alte discipline profesorii sunt mai indulgenți?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

De ce ar trebui să fie profesorii mai indulgenți la materiile lor pentru că ai rămas tu în urmă cu alte materii?

| Ioana9898 explică (pentru johnnny123):

Mă interesează mai mult experiența celor care au repetat o materia, cum s-au descurcat…

| johnnny123 a răspuns (pentru Ioana9898):

Nu este evident că această experiență variază de la student la student, de la facultate la facultate, de la materie la materie, de la profesor la profesor și în general de la situație la situație?

Din moment ce nu dai niciun detaliu referitor la facultatea la care ești și la materiile pe care le repeți, cu ce te ajută experiența unui student care a repetat o altă materie la o altă facultate, cu alți profesori, în alt context și în altă perioadă?

Este ca și cum ai întreba "ce temperaturi sunt în luna ianuarie" fără să specifici și zona. Unul din Singapore îți va răspunde că sunt 30°C, unul din Yakutsk îți va spune că sunt -40°C.