| Vendetta47 a întrebat:

Sunt a 8-a si trebuie sa-mi aleg profilul. Eu m-am gandit la Mate-Info deoarece ma pasioneaza informatica foarte mult, de mic. Stiu programa chestii simple si stiu si uptin limbaj de programare C++. Intrebarea este daca am fost slab la mate in gimnaziu (Mediile 7-8) am sanse s-o iau de la capat acolo? Adica se ia matematica de la 0 sau se continua cea din gimnaziu? Se face multa geometrie?

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Depinde de profesor.
La mine de exemplu ne-a ascultat din prima oră și nimeni nu mai știa nimic.
Și el întreabă : ''A noua MATE-info? Am greșit sala cred'' laughing

Geometrie nu n-o să mai faci, o să faci ceva legat de vectori. (la noi încă e recapitulare acum)

Acum e alegerea ta.Eu supraviețuiesc laughing

1 răspuns:
| Irina31 a răspuns:

O sa te descurci si cu matematica si o sa fii un informatician bun - oricum e meserie de viitor - merita sa tragi tare chiar daca te chinui putin cu matematica. Succes!