| ted32e a întrebat:

Sunt a x-a si in a xI-a vreau sa ma mut la alt liceu, se poate efectua transferul daca am o corigenta pe vara? MUltumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Intodeauna perioada de desfasurare a sesiunii de corigente este programata inainte de inceperea anului scolar urmator! Prin urmare, situatia ta scolara va fi incheiata in primele zile ale lunii septembrie 2017 dupa care vei putea depune cererea de transfer la secretariatul scolii la care doresti transferul. Important este sa indeplinesti conditia de medie (media generala anuala corespunzatoare clasei a 10-a trebuie sa fie cel putin egala cu cea a ultimului promovat de la clasa la care doresti sa te transferi!)--- citeste extrasul din ROFUIP-2016 :http://www.ienachita.com/wp-content/uploads/2017/01/EXTRAS-ROFUIP-5079.pdf