| Midnight13 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a si as vrea sa ma transfer la alt liceu din semestrul al doilea. Problema este ca vreau sa merg la un liceu din alta localitate, dar tot la filologie. Se poate efectua transferul fara sa mai dau vreun examen de admitere sau ceva de genul?

Răspuns Câştigător
| alexeanca a răspuns:

Absolut.De ce sa mai dai examen daca te transferi la acelasi profil? Si mai ales daca mergi in alta localitate.Transferul se poate realiza fara probleme, doar sa iti fie aprobata cererea de catre conducerea scolii la care vrei sa mergi.

1 răspuns:
| AlexandraALX a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai media potrivita pentru liceul acela. Cel mai bine este sa ai medie mare happy