| Ologu_Vladut_1997 a întrebat:

Salut.Sunt anul 2 la facultate. Primul an am fost la buget si acum sunt la taxa. Nu vreau sa mai merg la facultate anul asta dar din toamna sa fiu tot anul 2. credeti ca se poate? mentionez ca nu am platit taxa pentru acest an care trebuia deja platita. o solutie ar fi sa inghet anul mi s-a spus. este posibil asta in cazul meu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, dar tot va trebui sa platesti taxa pentru perioada pana la depunerea cererii de retragere sau chiar pentru primul semestru, depinde ce prevede regulamentul facultatii tale.

| TCosminn a răspuns:

Ca sa ingheti anul trebuie sa treci pe la mai multe departamente care iti vor da semnatura ca nu ai datorii fata de facultate. Cum tu ai, nu o sa poti obtine inghetarea anului. Daca vrei sa ingheti anul pentru ca nu ai bani sa platesti taxa, imprumuta si palteste pana la anul in toamna. Ca sa ingheti anul iti trebuie un motiv bun sau gasesti unul bun.