| gabii97 a întrebat:

Sunt anul I la Management si o sa m-am angajat, iar o luna nu o sa trec deloc pe la facultate si dupa o sa trec cam de 2, 3 ori pe saptamana. Este vreo problema cu absentele? Adica nu pot sa intru in examen? Sau pot repeta anul? Mentionez ca sunt la buget si intentionez sa invat singur si sa ma prezint pregatit la examene. Credeti ca o sa am probleme la facultate din cauza absentelor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de politica universitatii si de profesori. Cel mai probabil nu vei fi primit la examene daca ai absente si va trebui sa recuperezi seminariile sau sa repeti anul

| neutrino a răspuns:

In asemenea situatie depinde de facultate, daca esti la stat sau la privat, si de cat de exigenti sunt profesorii.