| skydi a întrebat:

Salut, sunt baiat.Am 20 de ani si foarte des sunt pe ginduri.Ma gindesc oare cum voi supravetui? oare cum voi face o familie? oare cum voi face ca sa traiesc bine? Stiti, ma copleseste mereu tristetea.De fire sunt romantic, si sunt foarte sensibil, si citeodata ma scufund in pesimism.Visez foarte mult ca sa fiu fericit, caci si in dragoste nu-mi merge...Am avut "iubiri" dar toate s-au spulberat in cenusa trecutului, caci mereu daruiam prea multa dragoste si fetele se saturau(asa spuneau ele). De mult n-am simtit ce e asta fericire.Desigur sunt fericit ca traiesc dar totusi ceva nu ajunge...La facultate am probleme, cu dragostea probleme...In capul meu simt ca ceva acus o sa exploadeze...ma simt atit de slab, in fata vietii. ce sa fac? trebuie ceva sa schimb?! Sincer va spun ca m-am saturat sa simt lacrimile sufletului in piept... Poate asa trebuie sa fie? Sa treci prin suferinta, ca apoi sa simti fericire? voi cum credeti?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca sa trecem peste filosofii, sa stii ca te inteleg. Pentru mine nu prea exista fata care sa merite atata dragoste cata stiu eu sa dau.
In ziua de azi un lucru e destul de clar: curat, ingrijit, cu bun simt, inteligent, muschi si repede la pat. Cam asa ar trebui sa fim, pentru ele. Eu nu sunt asa, tu nu esti asa. Inseamna ca trebuie sa iti schimbi putin mentalitatea si sa nu mai pui suflet chiar in toate cacaturile, sa speri mereu sau sa te astepti la cine stie ce.
Dupa legea naturii, dupa cald, vine frig, dupa ploaie, soare, iar dupa rau bine.
Invata sa traiesti clipa si mai distreaza-te, mai ocupa-te de pasiunile tale, de hobby-uri, ca acea persoana pe care o astepti, va veni, curand si chiar cand nu te astepti.
Carpe Diem!winking

11 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In primul and, sa tii ca exista ceva care te ajuta pe pearcusrul vietii sa aranjezi toata aspectele.in al doilea rand, cand ai o relatie cu o fata, nu trebuie sa o sufoci, o suni o data, maxim de 2 ori pe zi.si nu te mai gandi la ce nu ai, focalizeaza-ti atentia la ce ai.bafta

| yadora a răspuns:

In primul rand cauta in adancul sufletului tau si deschide usa care te blocheaza...deschide-ti inima spre tot ce e bun si frumos, cauta sa-ti pui ordine in ganduri, idealuri...pana nu pui stop pesimismului si lacrimilor sufletuluii nu ai sa reusesti mare branza! Gandeste la rece absolut tot, pune in fata prioritatile, apoi fi ferm in ceea ce vrei sa faci cu viata ta si teluri ai de atins... facand asta si neabatandu-te de la ceea ce ti-ai propus o sa ai mari surprize cum totul se va schimba si va merge struna...In ceea ce priveste fetele... e cam dificil fiindca ele alearga mai mult dupa adrenalina la maxim, in loc sa caute o relatie stabila si sereioasa...alfel ele cu ce sa se mai laude! Inca nu ti-ai gasit perechea si nu forta asta ...totul va veni de la sine... Fa tu primul pas in schimbarea ta si apoi cere de la viata! Bafta!

| albastrel a răspuns:

Ma bucur sa vad ca mai exista si baietii sensibili, romantici, ''slabi'' cum ii numesc unii.Eu nu cred ca esti slab, doar foarte bun! Cred ca dupa rau vine si binele, cred ca iti vei gasi si tu jumatatea - poate mai repede decat crezi, cred ca nu ai iubit niciodata cu adevarat, cred ca fetele care au zis ca s-au saturat de atata dragoste oferita din partea ta sunt niste idioate, cred ca ar trebui cum a spus si Cristi sa nu mai pui la suflet toate nimicurile... Cred ca. ar trebui sa iei viata un pic la misto! bafta! sincer iti spun... esti un baiat de milioane! nu te lasa invins inca de acum... ai toata viata inainte!

| deya90 a răspuns:

Viata e plina de momente de toate felurile, si depinde foarte mult felul in care privesti situatia.Nu fii pesimist, nu lua toate momentele rele din viata, recunoaste ca pe langa ele au existat si unele frumoase, viata e plina de surprize si merita traita asa cum e. Nu te mai gandii la viitor, cu atat mai putin trecut, traieste prezentul ...si poate intr-o zi o sa ai o surpriza si vei gasi ce-ti doresti.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu din cauza stresului am ajuns sa ma imbolnavesc.La orice stres mi se face rau. E ceva pe sistemul nervos...Nu imi doresc sa ajungi aici caci e grav si de stres se scapa foarte greu. Ma gandesc sa ar trebui sa ceri sfatul unui doctor sau al unui psiholog. Cred ca ei te vor ajuta! Ce iti recomand este MagneB6 impotriva stresului. E super bun si se da fara prescriptie medicala. Una peste alta, asta cu trecutul prin suferinta pentru ca apoi sa simti fericire e ceva ce tine de mentalitatea fiecaruia.Ai grija de tine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar esti slab dar nu asta-i problema.Chiar vrei sa afle toata lumea? Ai daruit doar dragoste blazata fara sa finalizezi.Crezi ca unei fete ii ajunge? Mi se pare ca ti-am mai spus ca daca nu pui mina pe situatie cit mai curind orice fata iti va intoarce spatele. Vor trairi intense. Iar in privinta slabiciunii tale crezi ca daca o trimbitezi pe ulita ai gasit solutia? Gestioneaz-o si incearca s-o depasesti dar sa nu uiti ca e numai si numai problema matale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate la timpul lor, traiesti ceea ce ti-a fost dat sa traiesti acum, in perioada asta.Ai sa vezi ca va veni vremea in care o sa ne povestesti lucruri care te fac fericit.Ai incredere, o sa fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 20 de ani te plangi de nefericire? Hai mai, la naiba, stii ce as face daca as mai avea 20? As zbura, toata lumea ar fi a mea, as fi peste tot, as cunoaste tot felul de oameni. Traieste-ti tineretea la superlativ, dragostea e langa tine dar n-o vezi, nu vrei s-o vezi. Slab in fata vietii? Cu siguranta vei gasi antidotul slabiciunii pentru a deveni puternic si atunci cum ne vei scrie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca nu ai avut ocazia sa daruiesti cuiva care merita toata dragostea ta poate fi din cauza ca nu ai gasit fata potrivita... Dar stii cum e, norocul ti-l mai faci si cu mana ta...Crede-ma sunt foarte multe fete care apreciaza sensibilitatea si romantismul dar daca cele cu care ai avut tu relatii spui ca nu au fost asa inseamna ca... poate chiar nu te-au meritat! Pari un tip tare de treaba esti doar putin confuz si e normal avand in vedere ceea ce simti si te inteleg perfect... sper totusi sa nu ajungi prea departe si sa aflam ca-ti fac lamele cu ochiul important e sa-ti pastrezi optimismul si poate sa fii un pic mai insistent poate mai BARBAT sa iei atitudine daca vrei rezultate... oricum eu sunt convinsa ca vei reusi! Bafta!kisskisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul lui Bulina e bun... dar mai intai termina facultatea si incearca sati gaseti ceva de lucru... apoi rupe ritmul nitel...incearca sa gaseti pe cineva cu care sa te potriveti...restul e povetewinking

| skydi explică:

Multumesc tuturor...Stiu sa ma distrez, si chiar sunt un baiat de gashka... dar iata ca sunt prea romantic...

*Vipera* referitor la dragoste...Acum lupt pentru o domnisoara, imi place la nebunie, dar are prieten, si ne vedem foarte rar, si ei ii place de mine, dar problema etse ca il are pe "EL".
In viata omul mai are si noroc, dar de mine norocul fuge.Eu nu pot intelege un lucru, nu vreau sa ma laud, dar intr-adevar sunt bun, sunt intiligent, pot darui dragoste, niciodata nu m-am gindit sa atrag mai repede o domnisoara in pat.Sentimentul e pe primul loc...Stiti,posibil nu stiti cum e sa te trezesti dimineata si sa privesti peste geam si fata deodata ti se intristeaza, caci sufletul e patat de suferinta...

"Unde esti copilarie, cu padurea ta cu tot"