| anonim1941331 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 10 a si de la inceputul anului scolar pana acum am acumulat 130 de absente nemotivate, exista vreo modalitate sa le motivez? Sau pot ramane repetent?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intrebi prea tarziu. Repetent.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai, tu esti deja repetent cu 130 de absente!

Este practic imposibil sa ai cum sa le motivezi, ca nu ai fost ins spital atatea luni, deci nu-ti da nimeni pe pamantul asta, adeverinta.

lasa, nu-i nimic, mai repeti odata a 10-a, abia apuci si tu sa inveti ZI de ZI, la scoala!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate. Aveam un coleg care în clasa a-11-a și a -12-a nu prea a venit pe motiv că "nu s-a putut trezi", dar vezi ce faci de la anul, să te faci băiat/fată cu capu' pe umeri.

| MotoBlitz a răspuns:

E greu, dar se poate. Fă cerere de mână pentru două zile, și cere o scutire medicală pentru un timp mai lung care să le cuprindă pe toate, zici că ești ipohondru și te-au găsit cu o alveolă pulmonară afectată, habar n-am, găsești tu