| ValentinEduard a întrebat:

Salut,sunt clasa a 11-a pe partea de uman(filologie) si vreau sa ma duc pe partea de informatica cand vine vorba de facultate...nu stiu de unde sa incep...si am nevoie de ajutor..matematica nu ar fi o problema intrucat imi place, dar totusi as fi depasit de situatie ..caci stiti si voi ca din a 10a umanul nu mai facem nimic ce tine de mate

Răspuns Câştigător
| TahionN a răspuns:

Apuca-te singur de pe-acum si studiaza fie singur fie cu ajutor. Daca vrei cu adevarat se poate. Eu am fost la liceu cu profil sportiv unde matematica este la nivel de clasa a 4-a si acum sunt anul 3 la fizica, deci fii sigur ca se poate.

| ValentinEduard explică (pentru TahionN):

O sa incerc iti dai seama dar nu am habar cu ce sa incep... asta e problema mea principala!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce cauti la uman daca tu vrei sa dai intr-un domeniu de info

| ValentinEduard explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu eram constient atunci de ce vreau sa fac in viata! Si acum daca invat cat de cat cred ca am sanse!

| Jorah a răspuns:

Nu e imposibil dar matematica probabil nu e singura materie de care o sa dai acolo. Daca n-ai facut c sau c++ in liceu, profesorii te iau de la 0 dar e greu sa tii pasul cu ei.

| ValentinEduard explică (pentru Jorah):

Deci daca ar fi sa ma apuc de acum de invatat tu mi-ai propune sa incep cu c/c++?