| SpedyKid a întrebat:

Sunt clasa a 12-a la filologie, și am nevoie de un sfat, din ce sa dau bacul? Geografie,filozofie,logica, sociologie? Ce părere aveți? Din ce sa dau bacul, ce este mai ușor de învățat și reținut? Și care materie are materie mai puțină.
Mulțumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cea mai usoara e logica. Nici nu pare materie la cat de usoara e, in cateva ore poti invata deja tot ce ai nevoie sa iei 10 la bac. E banala. La geoagrafie si altele ai de invatat, dar logica e banala si nu ai nimic de tocit, doar sa-ti mearga mintea

| Mihaelaa98 a răspuns:

Clar geografie, eu doar eram atenta in clasa si faceam teste care mi se pareau super misto, si aflam lucruri interesante despre europa si tara noastra, am facut 10 teste inainte de bac si am luat 9, 65 fara sa fi invatat prea mult ca eu ma axasem sa invat la ist si romana. Cauta culegerea Catalinei Sandulache de Geografie si te ia treptat, schemat, imagini, e un mod super usor de invatat, inveti cu placere. Baftaa

| ubox7007 a răspuns:

Logica, primul subiect este grila si la al doile ai ceva foarte usor, de asemenea la al treilea, gen e super usor, numai ca ai nevoie de un meditator.
Eu am dat la logica si am luat 8, 5 fara sa prea invat.

| Dennisz a răspuns:

Dupa parerea mea, geografia este cea mai usoara daca ai cat de cat baza invatata.
Dar depinde de tine totusi, la ce materie vrei sa dai, in functie de cunostintele pe care le ai la fiecare in parte.
Fa-ti singur/a o autoevaluare a cunostintelor si vei vedea la care te pricepi cel mai bine.

~Cheers~

| AndreeaCr a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu, la geografie este cea mai multa materie de invatat. Cea mai putina este la logica si psihologie, la psihologie este foarte usor de retinut, se bazeaza si pe experientele tale cu oamenii, sunt chestiuni comune. Exemple de lectii de invatat: caracter, temperament, memorie. Mult succes!

| WhOo a răspuns:

Cea mai putina materie este la logica (materia de pe primul semestru din cls a 9a ), eu unul am dat la geografie si a fost super usor happy

| BlueFox a răspuns:

In opinia mea, logica. A fost destul de usoara.