| iconita15 a întrebat:

Sunt clasa a 12-a, profil de filologie si nu stiu incotro sa ma duc.(Nu vreau sa devin profesor)
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| laleauaneagra46 a răspuns:

De la filo nu trebuie neaparat sa iesi profesor. Ai o multime de alte variante.
-Administratie si afaceri
-Filosofie
-Geografie
-Istorie
-Jurnalism si comunicare
-Limbi si literaturi straine
-Litere
-Psihologie
-Sociologie si asistenta sociala
-Stiinte politice
-Poti sa te gandesti chiar si la o cariera in politie
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Orice ai alerge sa faci pe viitor multa bafta! :*

3 răspunsuri:
| chazz a răspuns:

Toate profilele de la liceele teoretice iti pregatesc o cultura generala si atat, descopera-ti pasiunea si dupa o transformi in job!

| Andreea87978787 a răspuns:

Sau... poate ai o pasiune care nu depinde neaparat de ce ai studiat. Poti alege foarte usor sa iei alta cale, nu depinzi de ce profil vei termina, depinzi de tine si de dorintele tale!

| Gaby227 a răspuns:

Pai ai putea da la drept, la jurnalism, la geogrsfie si de aici sa devi ori cercetator sau meteorolog
la litere si sa devii translator, translatorii de latina sunt foarte cautati