| Micky123 a întrebat:

Salut, sunt clasa a XII la un liceu economic.Fac matematica m3 si ma descurc de bine, sunt in cautarea unei facultati si ma gandeam sa ma duc pe specializare Finante-Banci.Am urmatoarea intrebare:
Se mai face matematica dupa anul 1? Nu ma refer la calcule economice, efectiv matematica in sine cu siruri, serii etc...
As vrea sa scap de matematica cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

O veti lua de la zero, dar intr-un ritm alert si vei avea nevoie de multa mana de lucru si atentie. Nu este imposibil.
Am avut colegi de facultate ce veneau de la profil vocational si la analiza matematica au obtinut rezultate bune pentru ca au inteles rapid algoritmul de rezolvare

3 răspunsuri:
| gabriel2004o a răspuns:

Pai luați totul de la zero cam cum e la fiecare facultate
Dar dacă ești obișnuit cu ritm de m3 as zice ca din facultate sa sporești atenția...

| Micky123 explică (pentru gabriel2004o):

Ok, dar intrebarea a fost altahappy, scap de matematica dupa anul1?

| gabriel2004o a răspuns (pentru Micky123):

Nu,logic