| anonim_4396 a întrebat:

Deci, sunt la liceul economic Ion Ghica din Bacau. Pe profil de economie, faza e ca nu-mi place deloc. Nici contabilitate, nici economie, nici calitatea produselor. Is oribile, nici nu le inteleg. As vrea sa merg la mate-info. Voi ce credeti?

Adica, mate imi place, informatica nu prea am facut, dar cred ca o sa ma descurc. Problema e ca nu stiu ce fac cu: fizica si chimia, astea fiin unele din materii care se dau la bac. Nu ma pricem deloc. As vrea totusi sa ma transfer acum in semestrul 2, stiu ca imi v a veni greu dar mai bine acum de cat in clasa a 10a.

Daca ma transfer acum in semestrul 2, la ce trebuie sa dau diferenta ca am vazut ca cei de la mate info dau o teza la alegere; bio, chimie, fizica + ca media mea la contabilitate, calitatea produselor si economie se incheie la final de an.

Acum cer parerea voastra, ar fi bine sa ma mult la mate-info? Desigur in alt liceu.

Eu ma gandeam la Catolic mai mult...

Am nevoie de sfaturi.

Ps: media mea de admitere a fost 8 si putin.

Multumesc anticipat.

Scuzati daca nu e categoria potrivita!
Am pus intrebarea asta pentru a 3a oare deoarece nimeni nu a raspuns... si am nevoie de sfaturi urgent.

4 răspunsuri:
| FotbalLife a răspuns:

Cu media 8 nu stiu/cred ca poti intra la un profil de mate-info foarte bun, poate de nivel mediu si oricum iti va fi greu sa recuperezi materia. Iti sugerez un profil mai accesibil cum ar fi Stiinte Sociale. Desigur asta e doar parerea mea. Si in legatura cu profilul economic nu e asa de greu, mai bine te pui pe invatat si poate iti vor placea M-urile+ca din clasa a 11 a nu vei mai face chimie fizica biologie si logica.

| PsHiiQue a răspuns (pentru FotbalLife):

Nici nu ma gandesc la stiinte sociale, nu prea sunt cu romana, ma pricep mai bine la matematica si pot zice ca ar fi singura materie care imi place. Stiu ca v a fii greu sa recuperez, dar...nu stiu, ma gandeam ca partea de contabilitate se bazeaza si pe matematica, dar mna.m-am cam inselat. Am dat la profilu asta gandindu ma ca fac ceva mate, da pe langa, am un prof deala care pune 10 degeaba.
Iar de recuperat, mai fac 2-3 ore de maditatii si probabil o sa reusesc.
Acum, daca stii..ai putea sa mi spui la ce ar trebui sa dau diferenta in cazul in care ma transfer?
Totusi, mersi de raspuns

| FotbalLife a răspuns (pentru PsHiiQue):

Din pacate nu stiu laughing Sunt la profil economic si stiu ca nu se face matematica foarte grea.

| PsHiiQue a răspuns (pentru FotbalLife):

Stiu ca nu se face mate foarte grea...
Totusi mersii ca te ai deranjat sa mi raspunzi!