| iopdu1 a întrebat:

Salut! Sunt elev in clasa a 10 la profilul mate info iar clasa a 9-a am terminat-o la un alt profil la un alt liceu.
Sunt de parere ca am facut o alegere proasta sa ma mut la acest profil si as vrea sa ma mut inapoi la liceul din care am plecat doar ca pe un alt profil.Mai exact pe contabilitate.
Ce parere aveti?

Răspuns Apreciat de Editori
| SportBoy a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti putin, in fond nu au trecut nici doua luni de la inceperea anului scolar, esti inca la inceput si e firesc sa te simti asa. Vezi cum decurg lucrurile in continuare, daca simti ca nu te pricepi, de exemplu, la mate, la chimie, la fizica sau la orice alta materie, fie ea de profil sau nu, poti sa apelezi la ajutorul cuiva care se descurca iar cand esti singur, lucreaza multe exercitii pentru a-ti da drumul. Cine stie, poate va ajunge sa iti placa. Daca totusi nu reusesti sa te obisnuiesti, atunci poti lua in calcul si decizia de a te muta inapoi la fostul liceu. Dar atentie, un sfat: in cazul in care vei ajunge sa te intorci, incearca sa te gandesti de mai multe ori inainte de a lua o decizie (si bineinteles, este valabil in orice alt caz).

| iopdu1 explică:

Faza este că daca e sa nu încerc sa ma mut dupa terminarea semestrului 1 o sa rămân in cap cu ideea ca,, De ce nu m-am mutat când am avut ocaza, acum o sa am mult de suferit"
Adica încerc să mă gândesc la ce profil să mă transfer pentru ca acest profil de mate-info sincer mi se pare foarte complicat si nu inteleg de ce am ales acest profil.
Incerc acum să mă gândesc foarte bine la ce profil este să mă mut ca să nu mă trezesc iar că vreau să mă transfer