| YourB0SS a întrebat:

Salut, am intrat la mate-info la un liceu cu foarte mult prestigiu si acum am o problema cu limba franceza deoarece nu stiu absolut nimic desi am facut 6 ani dar pur si simplu n-am avut nici-o tragere de inima ca sa invat ceva. Credeti ca sunt sanse mari sa iau note foarte mici de corigenta totusi sunt la un profil real?

1 răspuns:
| Cherilyn a răspuns:

Hei!

Stai liniștit, sunt sigură că mai sunt colegi în aceeași situație.
Dacă este a 2-a limbă nu ai de ce să îți faci griji.
O să faceți întâi recapitulare, ca profesorul să își dea seama la ce nivel vă situați.
Dacă ești la profil real o să vă ia ușor.

Oricum, fii activ în clasă și arată-i profesorului că vrei să înveți. Îți va aprecia efortul. happy