| Verne a întrebat:

Sunt in anul 3 de facultate la Asistenta Sociala, am o problema, pe 25 trebuie sa predau licenta, am luat sesiunea cu brio, trebuie sa mai dau 2 restante din anul doi si una din primul (lucram in perioada aia). Chesia e ca in primul an nu am facut practica (nu am dat dosar), este posibil sa ma inscriu la licenta fara sa dau dosarul din primul an? Chiar nu am deloc cum sa fac acest lucru. Si inca o intrebare, e posibil sa intru in licenta fara sa dau restanta din primul an? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Faci 3 ani de scoala fara sa stii ca fiecare disciplina, inclusiv practica, are alocat un numar de credite?!
Zic sa nu-ti faci vise, pana ce nu vei avea si creditele lipsa!
Bafta!

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Vorbește la secretariat sau caută profesorul care se ocupa cu practica atunci.Ca să intri in licență trebuie sa ai toate obiectele promovate, nu mai ai timp sa faci practica, așa că ar fi bine daca ti-ar pune un 5 din oficiu, dar trebuie să vorbești cu cineva.Succes!

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita, la examenul de licenta nu poti intra daca situatia ta scolara este neinchisa, nici macar nu te poti inscrie, pentru ca ai restante si absente si nu-i intereseaza pe profesori daca tu ai preferat sa lucrezi in perioada aia, sau daca te-ai dus la distractii.
La Facultate nu-i nimeni obligat sa te treaca! Ori inveti si iti iei examenele, ori sta fara facultate, ca nu-i vina nimanui.
Din pacate, regulile sunt clare pentru toata lumea!

| Alfred0703 a răspuns:

Vezi ca s-a dat o lege care te obliga sa lucrezi, nu sa stai pe un scaun toata ziua si sa freci menta pentru acei bani,