| coramea1 a întrebat:

sunt in clasa a 11a la profil' biochimie si vreau sa ma transfer la filologie. problema e ca pe primul semestru la matematica am media 4, tinand cont ca la filologie nu se mai face matematica. ma pot transfera cu media 4 la mate?

4 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Normal, nu înțeleg care e problema. În a 9-a nici teste inițiale nu s-au dat la matematică, la filo, chiar dacă se făceau 2 ore pe săptămână.

| coramea1 explică (pentru wforweirdo):

Deci ma pot transfera chiar daca sunt corijent la matematica pe un semestru?

| wforweirdo a răspuns (pentru coramea1):

Cred că da, adică nu ştiulaughing

| justitiarul a răspuns:

Frica de bac, nu?
Nu stiu daca ai aflat dar in acest an in vara ministrul invatamantului a dat o lege prin care in clase numarul elevilor sa nu depaseasca 30.
Deci mai intai ar trebui sa gasesti o clasa care sa aiba un loc liber.
In al doilea rand in clasa 10 se face mate la filo.
Tu poate vorbesti de semestrul 1 din clasa a 11a dar nu conteaza ca ei nu mai fac mate.Esti corigent la o materie si nu poti fi transferat pana nu iti dai corigenta.
Alta problema ar fi media:deci tu ar trebui sa ai media generala egala cu a celui de pe ultimul loc de la filo.Cum la filo marea majoritate au note peste 9 nu stiu cum o sa gasesti tu o clasa atat de slaba incat sa accepte un corigent.
Multa bafta totusi!