| liladyna a întrebat:

Salut tuturor. sunt in ultimul an de liceu la profil real(mate-info), si ma gandesc sa ma duc la facultatea de automatica si calculatoare (in cadrul universitatii politehnica bucuresti). stiu ca sunt doua profile, unul unde se face mai putina fizica - la care ma gandesc sa ma duc.care din cele doua este ca eu nu ma prind;"Ingineria Sistemelor" sau "Calculatoare si Tehnologia Informatiei"? si inca ceva... stiu ca dau examen de admitere la mate(unde nu am probleme) si la fizica(unde evident sunt bagat in ceata...). din ce materie se da la fizica?

Răspuns Câştigător
| CsokasiTimea a răspuns:

Buna examenul la materia fizica se da din materia clasele 10-12 in special formule si notiuni de baza... funda