| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8-a si sunt corigent la mate, si recent am aflat ca, daca nu ma baga in examen la mate, nu ma va baga nici la romana... cum mi se va calcula media de admitere? voi intra la liceu dar fara examen... exista posibilitatea de transfer? Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vei da corigenta la vara-toamna,si apoi vei inttra si tu la cine o mai vrea sa te primeasca.dar crescand vei vedea ca la liceu nu poti sta in coada numa printre prosti,fiindca valorile si aprecierea celorlalti, o vei obtine altfel decat la clasele mici. daca nu pui mana pe carte nenica, vei suferi, sa nu crezi ca esti vreun smecher care trage sistemul in piept taraindu-se prin scoala cu, lasa ca ma trec ei.nu merge si dezamagirea vine ca un trasnet.si lovitirile vietii vin apoi una dupa alta.nu scoala? nu liceu,nu loc de munca,nu angajare,nu bani,nu prieteni,nu iubita,nu masina, nu casa.ce ramane? lenea, lipsurile, foamea, deznadejdea.trezeste-te pana nu e prea tarziu, fiindca daca ai de toate acasa la parinti, asta e cea mai mare pacaleala a unuia ca voi, care faceti asa.

| Adytzu258 a răspuns:

Salut! Daca te-ar baga in examen si ai lua sub 5, vei fi automat trimis la scoala profesionala.Iar daca te lasa corigent si te trece in toamna(cred ca asta este cazul tau)ti se va calcula media de admitere la liceu cu media claselor 5-8(fara examen, pentru ca daca esti corigent nu poti sa-l dai) si vei intra la liceele care mai au locuri(adica cele cu medii slabe.4, 5,6, etc). Sper ca te-am ajutat......Si cu transferul nu poti sa faci nimic, nu te mai poti transfera.

| office1999 a răspuns (pentru Adytzu258):

La liceul unde vreau sa intru este media 6, 85 respectiv 6, 60...crezi ca pot avea sanse sa intru? am ramas numai la matematica.