| JustAnAnonimBoi a întrebat:

Sunt in clasa a 9 -a la filologie si vreau sa ma transfer ma mate-info.Am fost la secretariat si mi-au spus ca o sa trebuiasca sa dau si o diferenta la informatica daca mai sunt locuri.Ce ar putea sa imi dea la diferenta aia la informatica? Ce ar trebui sa invat ca sa ma pregatesc? Care sunt "basicurile" de la informatica din clasa a 9-a?

Răspuns Câştigător
| SEMIHA a răspuns:

De obicei se dau noțiuni elementare. Desigur, ar fi și cazul să mergi cât de cât pregătit să dai diferența aceea. Răsfoiește caietul și învață chestiile de bază, dacă ești în criză de timp. Dacă nu, bine ar fi pentru tine să înveți tot. Să nu ai surprize de moment. Succes!