| spirt1 a întrebat:

Sunt intr-un liceu, la profilul mate info si vreau sa ma mut. Daca raman corigent in primul semestru la informatica si ma mut in al 2-lea semestru intr-un liceu cu profil economic la care nu fac informatica, CE SE INTAMPLA CU CORIGENTA? Ma pot muta sau nu?

Dau funda si folositor!

2 răspunsuri:
| Ezyo a răspuns:

Poti sa-ti continui studiile linistit la liceul in care te muti, ti se ia in considerare notele de la liceul anterior, dar daca aici informatica nu e materia principala iti scoti media...happy

| Geolgau a răspuns:

Ştiu ca dacă vrei sa te muti in al2lea semestru trebuie sa ai media mai mare decat cu cea care s`a intrat la profilul ala... De exemplu daca ultima medie a fost 7, 65 tu ai trebui sa ai 7, 90 sau mai mare de 7, 65 S-ar putea sa mearga. sa te muti cu corigenta aia