| spirt1 a întrebat:

Sunt intr-un liceu, la profilul mate info si vreau sa ma mut. Daca raman corigent la informatica si ma mut intr-un liceu cu profil economic la care nu fac informatica, CE SE INTAMPLA CU CORIGENTA? Ma pot muta sau nu?
Dau funda si folositor!

2 răspunsuri:
| elNino212 a răspuns:

Tu daca esti corijent pe vara, nu te poti transfera pana nu iei corijenta, respectiv o pici si vei repeta clasa in acel liceu sau daca vrei in altul. In orice caz, te poti muta dupa ce ai scapat de corijenta intr-un fel sau altu! Succes!

| Chris88 a răspuns:

Corijenta inseamna ca nu ai incheiat anul scolar, asa ca daca te transferi, vei repeta anul in care ai ramas corijent.