| curiosul007 a întrebat:

Sunt la liceu, in clasa a 11-a la Economic si as vrea sa ma mut la alt liceu, la stiinte sociale. Problema e ca eu dau examenul de bacalaureat din matematica. iar eu nu ma descurc deloc la matematica :/. Asa ca m-am gandit sa schimb profilul. As vrea sa va intreb ce materii faci in clasa a 12-a la stiinte sociale si din ce dai examenul de bacalaureat? Din cate am inteles de la cineva, il pot da la Engleza, Romana, Geografie si Istorie/Psihologie. Asa e?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Aoleu, de unde ai cules informatiile astea? Dai la romana, istorie si la alegere intre geografie, sociologie, psihologie, logica, economie, filosofie. Poti sa te muti lejer ca la istorie si geografie dai doar din materia de clasa a 12-a. LA romana e mai dificil putin deoarece sunt mai mari pretentiile la uman dar cred ca te descurci tu.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Probe orale/competențe(care nu influențează media) la: română, o limbă străină dintre cele studiate(o alegi tu) și competențele digitale.
Probe scrise: română, istorie și una la alegere dintre: geografie, logică, psihologie, economie, filosofie și sociologie.