| andrey2005 a întrebat:

Salut.Sunt la liceu in clasa a X-a,sem II, la profilul stiinte sociale.Si de ceva zile m-am gandit ca ar fi mai bine sa ma mut la mate-info.sau nu neaparat ca ar fi mai bine, dar ma gandesc si la viitor.problema e ca mi-e frica, nu stiu ce ma va astepta.eu nu sunt (chiar atat de) bun la matematica,fizica si la chimie ma mai descurc, dar nici nu pot spune ca sunt prost si ca nu as fi in stare sa invat.pana acum la scoala am invatat si mi-am dat interesul cat de cat.am avut media sem trecut 8, 80.dar nu stiu,simt ca am ales calea mai usoara venind la sociale si fugind de matematică, adica imi dau seama ca mai bine trag acum mai tare ca dupa sa am o meserie mai buna.nu stiu ce sa fac.nu stiu daca o sa fac fata.e prea tarziu? mai pot recupera ce am pierdut? e chiar asa de greu incat sa nu pot recupera in timp?
Voi la ce profil sunteti?
La ce facultate sunteti?
Ce ati dori sa va faceti in viitor?
Credeti ca e nevoie de o facultate ca sa o duci bine mai incolo?
Mersi de pareri.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

NU te poti transfera in timpul vacantei intersemestriale --- schimbi atat profilul cat si specializarea!
Legea (ROFUIP aprobat prin Ordinul ministrului nr. 5079/aug. 2016) permite efectuarea transferului elevilor care schimba profilul si/sau specializarea NUMAI in vacanta de vara--- vezi Art.155, punctul (3)si (4) din ROFUIP :http://www.isjbraila.ro/......8_2016.pdf

p.s. Pana la vara, te poti razgandi! Dar daca, cu adevarat, vrei sa ai beneficii mai mari in viitor, pune-ti neuronii la munca!

4 răspunsuri:
| 6Anonim9 a răspuns:

Tu ai ajuns in semestrul II deja?

| andrey2005 explică (pentru 6Anonim9):

Am vrut sa spun ca vreau sa ma transfer in sem 2...acum vad si eu

| RaresYoKing a răspuns:

Eu as vrea sa dau o labaaaaa sanatoasa

| andrey2005 explică (pentru RaresYoKing):

Ups,am uitat ca mai sunt si prosti pe TPU