| F3d0x a întrebat:

Sunt la un colegiu national,profil real stiinte ale naturii insa as dori sa ma mut la un liceu tehnologic, de preferabil mecanica sau electronica si automatizari.
Diferentele din ce le dau?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu degeaba ai secretariat la liceu...

| sierra1 a răspuns:

"Diferentele din ce le dau?" - din toate disciplinele nestudiate la liceul tău.
Totuși un mic sfat : rămâi acolo unde ești - se face carte mai serioasă la un CN decât la un liceu tehnologic

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Stai cuminte si nu face prostia asta. Ti-o vei regreta!

| F3d0x explică:

Stiu dar nu e de mine profilul asta.Sunt pasionat de tot ce tine de tehnica si chestii dintr-astea.
Inveti tot felul de tampenii:multe ore de limbi straine, geografie, istorie etc.Si mai vine si in plus chimia foarte grea la care era sa raman corigent.Ma descurc la biologie, fizica si putin la matematica insa tot greu e.
In plus la un la un liceu tehnologic inveti lucruri mult mai folositoare in viata, nu limbi straine in exces si socio umane.Si in plus mai ies si cu o diploma de angajare dupa terminarea liceului sau ma va ajuta mult pentru a urma o facultate de inginerie.
Deci pana la urma probele de diferente le dau din module?

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru F3d0x):

Dai diferentele din ce ore nu faci la liceul la care te duci.Adica daca tu faci matematica la liceul la care te duci si la liceul la care esti nu o faci.dai diferenta.winking Sper ca te-am ajutat! ..informeaza-te ce ore se fac la profilul la care te duci si iti faci tu in plan ce diferente ai da.