| Jiju a întrebat:

Sunt student la facultate, iar în condițiile actuale, cursurile și seminariile se fac online. În mod normal, în orar am un seminar de 4 ore pe luna la analiza matematica, însă doamna profesoara a decis ca nu este de ajuns, asa ca ne-a mai băgat un seminar împreună cu o alta grupă astfel ca am 8 ore de seminar de analiza pe luna. Este legal și normal ce a făcut? Deoarece nu a vorbit nici cu decanul facultății, nici cu nimeni.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"8 ore de seminar de analiza pe luna. Este legal și normal ce a făcut? "

ai putea să-i zici merci că se ocupă de voi mai mult decât e in orar, nu să umbli cu fitile!

| Jiju explică (pentru sierra1):

Din moment ce in programa scrie exact 8 ore pentru profilul pe care mi l-am ales nu mi se pare normal sa ma puna absent din motive inventate de ea. La 4 absente de astea pot sa pierd sansa de a intra in examen si chiar nu imi convine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici covidul nu e normal și nici legal. 4 ore pe lună e puțin din start. Să te bucuri că înveți ceva, nu să te plângi.

| Jiju explică (pentru sadrian46):

Nu ma bucur ca imi iau absente fara motiv mersi

| sadrian46 a răspuns (pentru Jiju):

Ca să nu îți iei absențe, participi la seminarul instituit de ea. Dta cauți un motiv legal să lipsești. Și el nu există. Nu s-a creat legea care să îți dea ție dreptate.

| Furnicuta000 a răspuns:

Profesorii de la facultate nu sunt ca cei de la liceu. Ei fac cam ce vor ei acolo, decanul e decan, nu e sef si nici politist ca sa traga la raspundere fiecare profesor. Nu te sfatuiesc sa te certi cu profesoara pentru ca poate sa iasa rau pentru tine