| Andrei5000 a întrebat:

Buna,va rog ajutati-ma! Unde poate invata cel mai bine un student, daca nu poate-n camera!? Ce poate face un student la sesiune si pe viitor daca constata la sfarsitul semestrului ca a fost la toate cursurile si seminariile!? De cand e bine sa se apuce un student sa invete cu toate ca nu prea are timp avand in orar 10 materii si 4 seminarii+ alte activitati!? Cum poate face un student sa aiba timp de orice si sa nu aibe nicio restanta!?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa iti faci timp zilnic sa inveti, macar vreo 3-4 ore, ai timp de distractie si dupa.
Daca nu ai liniste sa inveti in camera, du-te la biblioteca (ar trebui sa ai una in camin) sau intr-o cafenea mai linistita.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

In general nu poate.
Ar putea incerca sa se rataceasca in biblioteca ca sa nu fie distras de restul.

| peperonies a răspuns:

10 materii si 4 seminarii sunt 4 ore pe zi. creca iti ajunge timpul sa inveti.

| TCosminn a răspuns:

Cate plangeri pentru cineva care o asa imagine de profil... Citeste-i viata celei pe care o apreciezi si vei gasi raspunsul.

| popa07ady a răspuns:

Vointa in tot ceea ce vrei sa faci si vei vedea si rezultate.

| ElenaMadalina a răspuns:

In timpul semestrului fii atent si activ la cursuri si seminarii, pentru a putea intelege materia, iar in sesiune ia bilomag forte sau lecitina, inainte de a începe sesiune pentru a-si face efectul. Cand te trezesti dimineata mananci, iei pastila, 2-3 ore repeti, inveti, scrii pe foi daca e nevoie. Apoi te odihnesti, la amiaza poti dormi o ora -doua, dupa care te trezesti si repeti iar 2-3 ore. Seara chiar inainte de culcare repeti tot o singura data. La mine merge asa. Mereu a mers, niciodată nu am dat gres.