| SingleForOne a întrebat:

Este un profesor în facultate care de 3 săptămâni nu dă semne de viață (la figurat), nu a oferit un suport de curs, nici nu a susținut un curs sau un seminar, pe lângă asta este decanul facultății.

Este o regulă sau lege ca să-l atenționeze despre responsabilitățile lui?

Tot acesta a propus o regulă în care studenții cu absențe la seminarii să le plătească dacă nu recuperează acele absențe până la finalul semestrului. Nu găsesc în regulamentul Universității despre ce se întâmplă cu personalul didactic când lipsește sau nu anunță nimic. Când va veni la curs prima dată, nu se știe când, ne va spune să facem un proiect mare, cât mai curând, că este deja târziu, și trebuie ținute cursurile și seminariile.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea aveti ce face.Si noi am avut un astfel de prof, decan, doar ca nu exagera chiar asa cu lipsitul ci maxim o saptamana sau doua si cauta sa ne anunte ca nu mai vine, chiar daca asteptam vreo 2-3 ore degeaba. laughing In unele dati trimitea pe cineva in loc.Sa platiti pentru absente pare pur si simplu abuziv.

| SingleForOne explică (pentru dullcat):

A venit astăzi, timp în care a vorbit doar 30 de minute foarte general despre ce înseamnă disciplina pe care o predă, antreprenoriat... și nu mai vine iar vreo 2 săptămâni, pentru că are lucruri importante de făcut. Deci, vor fi 5 săptămâni fără să avem o idee mai detaliată despre curs, capitole, etc. Nu are nimeni ce să-i facă. laughing

| StoicAnalysis a răspuns:

Realizezi ca el e bosul bosilor nu? Tu daca comiti o greseala, esti sanctionat. Bosul bosilor daca comite o greseala, se inchid ochii. Traiesti in Romania? Opreste motorul!

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Tu crezi ca te tragi de bracinari cu Decanul?