| RobertRby93 a întrebat:

Sunt un viitor student la medicina la UMF Targu Mures si voiam sa va intreb pe cei care stiti, cat de grele sunt biochimia si biofizica? Mentionez ca eu sunt la filologie, deci nu am mai facut chimie si fizica de aproape 2 ani. Ma voi putea descurca in facultate?

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Ai cam pus-o happy Glumesc, bineinteles ca te poti descurca, trebuie sa muncesti mai mult, dar nu e nimic imposibil. In principiu, daca ai putea ar fi foarte bine sa recapitulezi un pic chimia organica si mecanica fluidelor de la fizica. La chimie mai uite-te peste PH si la fizica mai arunca un ochi si la radiatii (nu stiu ce ai facut tu despre fizica radiatiilor). Intr-adevar, nu te ia nimeni in facultate de la nivelul zero, se presupune ca tu deja ai 12 ani de scoala, dar nici nu iti trebuie doctoratul in fizica sau in chimie ca sa pricepi aceste materii. Sfatul meu e sa te duci si la cursuri, nu numai la stagii si o sa fie totul ok! Succes!

3 răspunsuri:
| RobertRby93 explică:

Multumesc mult de raspunsuri! Meditatii la biologie bineinteles ca fac. Acum, sper sa fie ok cu biochimia si biofizica asta ca am inteles ca e teroare. Multumesc inca o data! happy

| Lunia a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iei niste ore de biologie, chimie si fizica ...pentru ca sunt materii grele si mai ales pentru unu de la filologie (eu sunt la mate info si e destul de greu cu biologia, cu fizica si chimia nu e asa greu )

| ionuutzu a răspuns:

Robert, sunt grele, te-as sfatui sa inveti din o carte sau pe calculator